23 մարտի 2026 - 12:22 AMT
Աբրահամյան․ ՀՀ իշխանությունը գերիների հարցում տեղեկատվական բլոկադան ճեղքելու որևէ քայլ չի ձեռնարկում
ՀՀ իշխանությունը գերիների հարցում «տեղեկատվական բլոկադան ճեղքելու որևէ քայլ չի ձեռնարկում», հայտարարել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում:
Նա նշել է, որ գերիների թեմայով ուշադրությունը նվազել է, իսկ տեղեկատվական սահմանափակումները դարձել են առավել խիստ։
«Ադրբեջանական դատարաններում հայ գերիների նկատմամբ կայացված քաղաքական վճիռներից հետո այս թեմայի շուրջ ուշադրությունը էականորեն նվազել է։
Թեև ադրբեջանական լրատվամիջոցները իրադարձությունները ներկայացնում էին ընտրովի և խիստ խեղաթյուրված, այնուամենայնիվ լուսանկարները, տեսանյութերը և հայ ռազմագերիների հատվածական խոսքերը որոշակի տեղեկատվություն փոխանցում էին։
Երբ սրան ավելանում է Բաքվում Կարմիր Խաչի գրասենյակի փակումը, ապա Ադրբեջանում գտնվող հայերի խնդրի շուրջ տեղեկատվական բլոկադան դառնում է առավել ամբողջական։
Հայաստանյան իշխանությունը տեղեկատվական բլոկադան ճեղքելու ուղղությամբ որևէ քայլ չի ձեռնարկում, որովհետև իր օրակարգն ու խնդիրներ լրիվ այլ տիրույթում են: