Թուրքիայի հետ քննարկվում է բուհերում միմյանց ուսանողների համար կրթաթոշակներ սահմանելու հնարավորությունը, հայտարարել է արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը:
Նա նշել է, որ Թուրքիայի հետ ձևավորվել է դինամիկ և դրական երկխոսություն, որն ուղեկցվում է գործնական քայլերով, հայտնում է 1lurer.am-ը:
Տեղի են ունեցել Գյումրի-Կարս երկաթուղու և ճանապարհի գործարկմանը վերաբերող քննարկումներ:
«Կա որոշակի աշխատանք, որը գետնի վրա իրականացվում է: Գետնի վրա աշխատանքը շարունակվել է, օրինակ՝ Գյումրի-Կարս երկաթուղու վերագործարկման համար կա համատեղ աշխատանքային խումբ: Այս աշխատանքային խմբի երկու հանդիպում է տեղի ունեցել: Գնացել են, տեղում ենթակառուցվածքները նայել են այս կողմից, ենթակառուցվածքները նայել են մյուս կողմից:
Նույնիսկ մշակութային ոլորտում հիմա քննարկվում է, և իրավական հիմքերն են հստակեցվում, կամ մեխանիզմներն ենք փորձում հասկանալ, օրինակ՝ Անիի կամ պատմական կամրջի համատեղ վերականգնման հնարավորության մասով»,- ասել է նա: