Օրեր առաջ 3 արցախցի բերման է ենթարկվել ՀՀ ԱԱԾ աշխատակիցների կողմից՝ Հակարիի կամրջի և Արցախի ֆոնին լուսանկարվելու համար: Այդ մասին ֆեյսբուքյան տեսաուղերձում հայտնել է փաստաբան Ռոման Երիցյանը:
Վերադառնալիս նրանց կանգնեցրել են ԱԱԾ ծառայողները, սահմանափակել տեղաշարժը և առգրավել հեռախոսները՝ թույլ չտալով կապ հաստատել փաստաբանի հետ։
Տղաները շինաշխատանքների են մասնակցել Տեղ և Գորիս համայնքներում:
«Մեկ-երկու ժամ հետո նրանք տեղափոխվել են ոստիկանության բաժին՝ վարչական պատասխանատվության ենթարկելու նպատակով։ Բավարարվել են նախազգուշացմամբ, բայց նրանց հեռախոսները փաստացի խուզարկության են ենթարկվել առանց դատարանի որոշմա: Լուսանկարվելու պատճառի մասին հարցին ի պատասխան նրանք ասել են, որ այդպիսով փորձել են կարոտն առնել, առանց որևէ այլ նպատակի։ Ի պատասխան ոստիկանության փոխգնդապետն ասել է, թե եթե կարոտ էիք քաղում, հենա գնացեք հանձնվեք և այդ եղանակով ձեր տուն վերադարձեք ու ձեր կարոտը քաղեք»,- ասել է Երիցյանը։