3 օգոստոսի 2009 - 16:08 AMT
«Օրինաց երկիր» կուսակցությունը գտնում է, որ ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցում չպետք է կասկածի տակ դրվի ԼՂՀ ինքնորոշման հարցը, ցամաքային կապը ՀՀ-ի ու Արցախի միջեւ, ինչպես նաեւ պետք է տրվեն անվտանգության հստակ միջազգային երաշխիքներ Լեռնային Ղարաբաղի անվտանգության համար: Սրանք այն կետերն են, որոնք ամրագրված են մադրիդյան սկզբունքներում եւ որոնք ընդունելի են մեր կուսակցության համար»,-ասյօրվա մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Օրինաց երկրի» խորհրդարանական խմբակցության պատգամավոր Հովհաննես Մարգարյանը:
Ըստ Մարգարյանի, պետք է ջանքեր գործադրել, որ ԼՂՀ-ն դառնա լիարժեք կողմ Ադրբեջանի հետ բանակցություններում:
Մարգարյանը նաեւ հավելել է, որ մադրիդյան սկզբունքները շատ մանրակրկիտ կերպով քննարկվել են «Օրինաց երկրում» եւ մենք լիովին սատարում ենք ՀՀ նախագահի դիրքորոշմանը: