19 օգոստոսի 2009 - 19:30 AMT
Այսօր Երեւանում կայացած համատեղ մամլո ասուլիսի ժամանակ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության կողմից առաջադրված պատգամավոր, Տնտեսական հարցերով մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Վարդան Բոստանջյանը, խոսելով տնտեսական անկման մասին, նշել է, որ իրեն զարմացնում է այն բանի պարադոքսը, որ Ճգնաժամը համառորեն թակում էր Հայաստանի դուռը, իսկ մենք մեզ հանգստացնում էինք նրանով, որ այն մեզ համար սպառնալիք չէ»:
Վարդան Բոստանջյանը բավականին մռայլ արձագանքեց ներկա իրավիճակին այն առնչությամբ, որ երկիրը հարկադրված է արտասահմանից ստացված միջոցները ներդնել հակաճգնաժամային ծրագրերում եւ համաշխարհային ֆինանսական ճգնաժամի հետեւանքների հաղթահարման գործում, այլ ոչ տնտեսության զարգացման մեջ:
Նրա կարծիքով, Հայաստանի տնտեսությունում դրական միտումները տեսանելի կլինեն 2010 թվականին:
Վարդան Բոստանջյանի հետ անհամաձայնություն է հայտնել Հայաստանի Կենտրոնական բանկի նախկին նախագահ, իսկ այժմ Հայ ազգային կոնգրեսի կողմնակից Բագրատ Ասատրյանը: Նրա խոսքերով, Հայաստանում տնտեսական աճ լավագույն դեպքում կարելի է ակնկալել միայն 2011 թվականին:
Բագրատ Ասատրյանը նաեւ նշել է, որ Հայաստանում մոռանում են մեր երկրի տնտեսական զարգացման այնպիսի կարեւոր գործոնի մասին, ինչպիսին Ռուսաստանում տնտեսական զարգացումն է: