20 նոյեմբերի 2009 - 16:58 AMT
Նոյեմբերի 16-ից 20-նընկածժամանակահատվածում արտարժույթիներբանկայինշուկայում բանկերիկողմից գնվելէ 51,217,819 ԱՄՆ դոլար` 386.85 դրամ ԱՄՆմեկդոլարի դիմաց միջինփոխարժեքով, -վաճառվել 64,782,402 ԱՄՆ դոլար` 388.11 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածումմիջբանկային շուկայումիրականացվելէ 1,390,000 ԱՄՆ դոլարի առք-վաճառք` 387.64 դրամ մեկ ԱՄՆդոլարի դիմացմիջինփոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ումնշվածժամանակահատվածում իրականացվել է 19,215,000 ԱՄՆ դոլարի առք - վաճառք` 387.28 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նոյեմբերի 9-ից 15-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 11.1 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 23.5 մլն ԱՄՆ դոլար: