24 նոյեմբերի 2009 - 17:03 AMT
2009թ-ի նոյեմբերի 25-ին «Մարիոթ» հյուրանոցի կոնֆերանս-դահլիճում ՍԹԱՐ առ-տրային ցանցի ու Վերակառուցման եւ Զարգացման Եվրոպական Բանկի միջեւ կստորագրվեն վարկավորման պայմանագրեր: Պայմանագրերի պայմաններին համաձայն 2009թ-ի դեկտեմբերին ՍԹԱՐ ցանցը ՎԶԵԲ-ից կստանա խոշոր վարկ, որի չափը կհրապարակվի միայն պայմանագրերի ստորագրումից հետո: Ցանցի գործադիր տնօրեն Վահան Քերոբյանի խոսքերով, միջոցները ուղղվելու են մատակարարների հանդեպ ունեցած պարտավորությունների կատարմանը, նոր սուպերմարկետների բացմանը եւ գործող սուպերմարկետների վերամոդելավորմանը, ինչպես նաեւ ցանցի շրջանառու կապիտալի ամրապնդմանը:
Արարողությանը ներկաեն լինելու ՍԹԱՐ առեւտրային ցանցի բաժներտեր Հենրիկ Զախարյանը, ՍԹԱՐ առեւտրային ցանցի գործադիր տնօրեն Վահան Քերոբյանը, ՎԶԵԲ Բիզնես գրուպի տնօրեն Օլիվյե Դեկամը, Գլխավոր բանկիր Ուլլե Մուրիզեպը, Երեւանյան գրասենյակի ղեկավար Վալերիու Ռազլոգը: