25 նոյեմբերի 2009 - 18:46 AMT
Հայաստանի նախագահը մի շարք օրենքներ է ստորագրել հարկային օրենսդրության մեջ փոփոխություններ ներմուծելու մասին
Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանընոյեմբերի 24-ին ստորագրել է«Ավելացված արժեքի հարկիմասին», «Ակցիզային հարկիմասին» ՀՀ օրենքներում փոփոխություններեւ լրացումներ կատարելու մասին, «Շահութահարկի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին, «Հարկերի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում եւ փոփոխություններ կատարելու մասին, հաղորդում է ՀՀ ղեկավարի մամլո ծառայությունը:
Բացի դրանից, հաղորդագրության համաձայն, նախագահի որոշմամբ փոփոխություններ են ներմուծվել «Պետական գույքի մասնավորեցման 2006-2007 թվականների ծրագրի կատարման 2008 թվականի տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին», «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին» օրենքներում: