30 նոյեմբերի 2009 - 20:12 AMT
Վենչուրային խորհրդաժողովը կարող է օգնել ավելացնել ներդրումները Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում
Այսօր Երեւանում տեղի ունեցավ մամլո ասուլիս, որը նվիրված է «Գիտության, տեխնոլոգիաների եւ ձեռնարկատիրության ինտեգրում» ծրագրին, որը նախորդում է վենչուրային խորհրդաժողովը: Այն տեղի կունենա դեկտեմբերի 2-ն: Ինչպես պատմել է «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը, այս տարի մրցույթին ներկայացվել է 22 հայտ, որոնցից ընտրվել է 14-ը:
ՀՀ տնտեսության նախարարության բարձր եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների վարչության պետ Վաչե Կիրակոսյանը նշել է, որ ամեն տարի ավելանում է առաջարկվող գաղափարների քանակը եւ որակը, ընդլայնվում են ոլորտները: Այս տարի 5 հաղթած նախագծերը կստանան 15-ական հազար դոլարի ներդրումներ: