7 դեկտեմբերի 2009 - 14:59 AMT
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ՀՀ ԱԺ նիստում ներկայացրել է պատգամավորներին Հայաստանի եւ ՆԱՏՕ-ի կողմից ստորագրված երկու համաձայնագիր, որոնք կարգավորում են հայ խաղաղապահների Աֆղանստան գործուղման իրավական եւ ֆինանսական հարցերը:
Ինչպես հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը, ՀՀ պաշտպանության նախարարը հաղորդել է, որ հայ խաղաղապահների զորակազմը կընդգրկվի գերմանական ռազմական ստորաբաժանման կազմում եւ կենթարկվի ՆԱՏՕ-ի հյուսիսային տարածաշրջանային հրամանատարությանը:
Սեյրան Օհանյանը նաեւ ավելացրել է, որ հայ խաղաղապահների խնդիրն է ապահովել Կունդուզ քաղաքի օդանավակայանի անվտանգությունը: