23 դեկտեմբերի 2009 - 14:15 AMT
23-ին ժամը Հայաստանի հաշվապահական կենտրոնում (Կոմիտասի 49/3 հասցեում) տեղի է ունենալու ՓՄՁ հարկային հաշվառման «Պարզեցված ուղեցույցի» պաշտոնական շնորհանդեսը:
Միջոցառմանը ներկա է գտնվելու ՀՀ էկոնոմիկային նախարար Ներսես Երիցյանը, ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավար Սերգեյ Կապինոսը, Հայաստանի ՓՄՁ զարգացման ազգային կենտրոնի գործադիր տնօրեն Իշխան Կարապետյանը,Հաշվապահական կենտրոնի տնօրեն Հայկ Մնացականյանը, ներկայացուցիչներ
Հայաստանի հաշվապահների եւ աուդիտորների ասոցիացիայից, պետական եւ միջազգային կառույցներից, միություններից եւ ասուցիացիաներից:
Ուղեցույցը փորձաքննության է ենթարկվել Հայաստանի հաշվապահների եւ աուդիտորների ասոցիացիայի, Հաշվապահական կենտրոնի եւ ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ-ի կողմից:
2010թ. համար նախատեսվեց տպագրել ուղեցույցի նորացված տարբերակը, որն արդեն լիովին կհամապատասխանի 2010թ. հունվարի 1-ից գործող օրենսդրական դաշտին, հատկապես տեղ գտած վերջին փոփոխություններին, ուր նա- ընթերցողին կներկայացվեն հարկային հաշվառման կիրառական մոտեցումները ըստ
առանձին իրավական ակտերի, ինչպես նաեւ բերված են օրինակներ, որոնք պարզաբանում են օրենքի դրույթների կիրառման առանձնահատկությունները: