6 փետրվարի 2010 - 13:34 AMT
Ռումինական «Ստյաուա» ֆուտբոլային ակումբը, որտեղ հանդես են գալիս Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստներ Արման եւ Արտավազդ Քարամյանները Անթալիայում մասնակցում են ուսումնամարզական հավաքներին:
Փետրվարի 5-ին «Ստյաուա» ակումբը անցկացրել է ընկերական խաղ խորվաթական «Ռիեկայի» հետ, որտեղ առաջին անգամ ռումինական ակումբի կազմում հանդես եկան հայ ֆուտբոլիստները: «Ստյաուա» ակումբի գլխավոր մարզիչ Միխայ Ստոյկիցան հնարավորություն տվեց խաղալ երկու եղբայրներին: Խաղը ավարտվեց 1:1 ոչ ոքի արդյունքով:
Իր հաջորդ ընկերական խաղը ակումբը կանցկացնի փետրվարի 7-ն «Լոկոմոտիվի» (Սոֆիա) դեմ:
«Ստյաուա» ֆուտբոլային ակումբը (Բուխարեստ) ռումինական ֆուտբոլային ակումբ է: Հիմնվել է 1947 թ-ի հունիսի 7, որպես ASA Bucureşti (Բանակի մարզային ասոցիացիա ): 1961 թ-ց ակումբը ստացավ Steaua անվանումը: