5 մարտի 2010 - 16:35 AMT
«HSBC Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ն իր առավելությունն է համարում հեռախոսային եւ ինտերնետ-բանկինգի տրամադրումը եւ բանկոմատների լայն ցանցի առկայութունը Երեւանում, մարտի 5-ին տեղի ունեցած մամլո ասուլիսում ասել է բանկի գործադիր տնօրեն Աստրիդ Քլիֆֆորդը:
Անդրադառնալով ընթացիկ տարվա ծրագրերին` նա նշել է առեւտրային վարկերի ծավալների ավելացումը, ինտերնետ ծառայությունների եւ հեռախոսային բանկինգի զարգացումը, որի ներդրման համար բանկը 2009-ին 2,5 մլն դոլար է հատկացրել: «Այս պահի դրությամբ ինտերնետ-բանկինգի ծառայություններից օգտվում է շուրջ 2 հազար հաճախորդ, սակայն մինչեւ տարեվերջ նախատեսվում է ավելացնել դրանց քանակը մինչեւ 7 հազար: Հեռախոսային բանկիգի ծառայություններից օգտվում է շուրջ 12 հազար հաճախորդ, մինչեւ տարեվերջ նրանց քանակը կհասնի 20 հազարի»,-ասել է բանկի ֆինանսական տնօրեն Գեւորգ Թարումյանը Երեւանում:
Բացի այդ, ընթացիկ տարում բանկի առաջնային ուղղությունը լինելու է համագործակցության հաստատումը հայկական սփյուռքի հետ: «Նման փորձ մենք արդեն ունենք Ռուսաստանում, որտեղ հայկական սփյուռքի ներկայացուցիչներին առաջակվեց հաշիվներ բացել «HSBC Բանկ Հայաստան»-ում եւ անվճար դրամական փոխանցումներ կատարել»,-ասել է Քլիֆորդը: