24 մարտի 2010 - 18:33 AMT
«Ես համաձայն չեմ ՀՀԿ ներկայացուցիչների կարծիքի հետ այն առնչությամբ, որ ԱՄՆ կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչումն այդ երկրի ներքին խնդիրն է»,- Երեւանում ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Սուքիաս Ավետիսյանի հետ համատեղ մամլո ասուլիսում ասել է ՀՅ Դաշնակցություն խմբակցության քարտուղար Արտյուշա Շահբազյանը:
Շահբազյանի խոսքով, ԱՄՆ կողմից Ցեղասպանության ճանաչման հարցում իր ներդրումը պետք է ունենա նաեւ Հայաստանը, քանի որ դա համազգային հարց է: «Մենք պետք է մշտապես միջազգային հանրության ուշադրությունը սեւեռենք Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման վրա, որպեսզի թուրք հասարակությունը սկսի մտորել այդ փաստի շուրջ»,- նկատել է նա:
Սուքիաս Ավետիսյանն իր հերթին նկատել է, որ այս կամ այն պետության կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը Հայաստանին լրացուցիչ դիվիդենդներ է տալիս Թուրքիայի վրա ճնշում գործադրելու համար: