Վերջին ժամանակներս շրջանառվող ասեկոսեներն այն մասին, թե իբր Երեւանի օդանավակայանում Հայաստանի մինչեւ 45 տարեկան քաղաքացիները չեն կարող դուրս թռչել երկրից, չեն համապատասխանում իրականությանը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեց տեղեկացված աղբյուրը:
Աղբյուրի խոսքով, ներկա պահին Երեւանի օդանավակայանում բոլոր չվերթների ուղեւորները առանց որեւէ արգելքների ու սահմանափակումների կարող են թռչել: «Նման խնդիրներ կարող են ծագել միայն այն դեպքում, եթե երկրում արտակարգ իրադրություն է հայտարարված, ինչը ներկա պահին չկա»,- նկատեց նա:
Վերջին ժամանակներս հաճախացել են ասեկոսեներն այն մասին, թե իբր Երեւանի օդանավակայանում Հայաստանի մինչեւ 45 տարեկան քաղաքացիները չեն կարողանում դուրս թռչել երկրից: