Հայաստանում ամենամյա ամառային հնագիտական դպրոց կկազմակերպվի, ապրիլի 16-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հաղորդել է Հայաստանի Գիտությունների ազգային ակադեմիայի հնագիտության և ազգագրության ինստիտուտի տնօրեն Պավել Ավետիսյանը:
"Տարածաշրջանում նման դպրոց չկա, դրա կազմակերպումը կարևոր է երկրի իմիջի համար: Ծրագրվում է ամենամյա ամառային հնագիտական դպրոց անցկացնել",- նշել է Պավել Ավետիսյանը:
Ինչպես հաղորդել է Գիտությունների ազգային ակադեմիայի հնագիտության և ազգագրության ինստիտուտի տնօրենը, 2009 թվականին առաջին անգամ ամառային հնագիտական դպրոց է անցկացվել Դվինում: