27 մայիսի 2010 - 19:15 AMT
Հայաստանի կառավարությունը, հիմք ընդունելով ՀՀ օրենսդրությունը, որոշել է մինչև երեք տարի ժամկետով հետաձգել «Սարանիստ» ՍՊԸ կողմից 300 մլն դրամը գերազանցող ապրանքների ներմուծման դեպքում մաքսային մարմինների կողմից հաշվարկված ԱԱՀ գումարների վճարման ժամկետը:
Դրա շնորհիվ ընկերությունը կկարողանա ներմուծել 1.5 մլն ԱՄՆ դոլարի ապակյա տարաների արտադրության ժամանակակից սարքավորումներ, բացել 60 նոր աշխատատեղ:
Ինչպես հաղորդեց ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, սա նմանօրինակ արտոնություն ստացած ութերորդ ընկերությունն է: «Անհրաժեշտ է, որպեսզի ներդրումային ծրագրերը ենթարկվեն մոնիտորինգի և դրա արդյունքները ներկայացվեն հանրությանը, որը մտավախություն չպետք է ունենա միջոցների ոչ նպատակային ծախսման վերաբերյալ», - նշել է Տիգրան Սարգսյանը: