23 հունիսի 2010 - 12:29 AMT
Հունիսի 23-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Հայաստանըներկայացրել է կապիտալի շուկային նվիրված ուսուցողական ձեռնարկ: Ինչպես նշել է հայկական ֆոնդային բորսայի գլխավոր տնօրեն Արմեն Մելիքյանը, ձեռնարկում հասանելի կերպով ներկայացված են բորսայի և բորսայական գործարքների հիմնական գործունեությունը, այդ թվում` արժեթղթերի բազմազանությունը, առևտրի մեխանիզմները, հատուկ ուշադրություն է դարձվել ներդրողների իրավունքների պաշտպանությանը:
«Ներդրումային խումբը կձևավորվի ապագայում, ուստի, կարծում եմ, որ այդ ձեռնարկը հատկապես պետք կգա երիտասարդ սերնդին»,- նշել է նա:
«Այցելություն ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ուսուցողական ձեռնարկի տպաքանակը կազմում է 2000 օրինակ, ինչը կնպաստի Հայաստանում կապիտալի շուկայի վերաբերյալ հանրության իրազեկվածության և ֆինանսական գրագիտության մակարդակի բարձրացմանը:
Ձեռնարկը հրատարակվել է Մասկատի ֆոնդային բորսայի (Muscat Securities Market) ֆինանսական աջակցությամբ` Եվրասիական ֆոնդային բորսաների ֆեդերացիայի (FEAS) անդամների միջև համագործակցության շրջանակներում: Ձեռնարկի 2,000 օրինակները հետևողականորեն կտարածվեն Հայաստանի Հանրապետությունում` անվճար հիմունքներով: Հաշվի առնելով, մասնավորապես, դեպի երիտասարդ լսարանը ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա-ի իրազեկման աշխատանքների ուղղվածությունը, ձեռնարկի օրինակները կտրամադրվեն նաև ՀՀ բարձրագույն ուսումնական հաստատություններին: