3 հուլիսի 2010 - 16:52 AMT
Հուլիսի 4-ին Վանաձոր քաղաքում Շ.Ազնավուրի անվան մշակույթի պալատում ArmRobotics բաց առաջնության շրջանակներում տեղի կունենա ռոբոտների ցուցադրություն և «Առաջնորդություն» թեմայով սեմինար:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդեցին Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (UITE) մամլո ծառայությունից, ցուցադրության ընթացքում կներկայացվեն ական փնտրող, գծին հետևող, իրեր տարբերակող և դասակարգող ռոբոտներ, կցուցադրվեն համաշխարհային ռոբոտատեխնիկային վերաբերող ֆիլմեր, կներկայացվի ArmRobotics-ի մասին և ռոբոտների կիրառությունը ռազմական ոլորտում թեմաներով գործարար ներկայացում:
ArmRobotics բաց առաջնությունը, որի կազմակերպիչը Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունն է (UITE), Հայաստանում անցկացվում է 2008 թվականից ի վեր: