8 սեպտեմբերի 2010 - 15:23 AMT
Արգենտինայի հավաքականի ավագ Մոդեստո Վասկեսը հրապարակել է ազգային հավաքականի կազմը, որը սեպտեմբերի 17-19 Լիոնում կմասնակցի Դևիսի գավաթի Ֆրանսիա-Արգենտինա կիսաեզրափակիչ խաղին:
Երկու անգամ Դևիսի գավաթի եզրափակչի կրկնակի մասնակից (2006, 2008 թթ.) Արգենտինայի հավաքականի կազմում կխաղան Դավիթ Նալբանդյանը, Խուան Մոնական, Էդուարդո Շվանկը և Օրասիո Սեբալյոսը:
Արգենտինայի առաջին ռակետ, US Open-2009 չեմպիոն Խուան Մարտին Դել Պոտրոն դեռ վերականգնվում է աջ դաստակի վիրահատությունից հետո:
Ֆրանսիան կներկայացնեն Գաել Մոնֆիսը, Ժիլ Սիմոնը, Միշել Լիոդրան, Ռիշար Գասկեն և Առնո Կլեմանը, որպես պահեստային, հայտնում է gotennis.ru-ն:
Ֆրանսիայի ու Արգենտինայի հավաքականները հանդիպել են արդեն 4 անգամ և հարավամերիկացիները դեռևս ոչ մի հաղթանակ չունեն: