29 սեպտեմբերի 2010 - 15:29 AMT
Հայաստանի ազգային հավաքականի մարզչական շտաբը` Վարդան Մինասյանի գլխավորությամբ հրապարակեց թիմի ընդլայնված կազմը, որը կնախապատրաստվի 2012թ. Եվրոպայի առաջնության ընտրական հանդիպումներին Սլովակիայի և Անդորրայի ընտրանիների հետ, հաղորդում է Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունը:
Ներկայացնում ենք Հայաստանի հավաքականի ընդլայնված կազմը`
Դարպասապահներ Ռոման Բերեզովսկի «Խիմկի», Ռուսաստան Գևորգ Կասպարով «Միկա» Ստեփան Ղազարյան «Բանանց»
Պաշտպաններ Սարգիս Հովսեփյան «Փյունիկ» Ռոբերտ Արզումանյան «Ռանդերս», Դանիա Արարատ Առաքելյան «Բանանց» Հրայր Մկոյան «Միկա» Հովհաննես Համբարձումյան «Բանանց» Աղվան Մկրտչյան «Միկա» Արտակ Եդիգարյան «Փյունիկ» Արթուր Յուսպաշյան «Փյունիկ» Վահագն Մինասյան «Փյունիկ»
Կիսապաշտպաններ Կառլեն Մկրտչյան «Փյունիկ» Արթուր Եդիգարյան «Պաս», Իրան Դավիթ Մանոյան «Փյունիկ» Էդգար Մալաքյան «Փյունիկ» Լևոն Պաչաջյան «Սանատ Նավթ», Իրան Հենրիխ Մխիթարյան «Շախտյոր», Ուկրաինա Արտակ Դաշյան «Մետալուրգ», Ուկրաինա Վալտեր Պողոսյան «Բանանց»
Հարձակվողներ Գևորգ Ղազարյան «Փյունիկ» Էդգար Մանուչարյան «Փյունիկ» Մարկոս Պիզզելի «Փյունիկ» Յուրա Մովսիսյան «Ռանդերս», Դանիա Հովհաննես Գոհարյան «Փյունիկ»