1 հոկտեմբերի 2010 - 19:03 AMT
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բջջային կապը ապահովում է 1400 բազային կայան: Այդ մասին «Հաղթողների ակումբի» հետ հանդիպման ժամանակ հոկտեմբերի 1-ին հայտնել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը: Այդպիսով, 2005թ. (212 կայան) համեմատ, երբ ընկերությունը մուտք գործեց կապի հայկական շուկա, ընկերության կայանների թիվը աճել է 6,6 անգամ: Մինչդեռ, 2009-ի համեմատ օպերատորի կայանների քանակն ավելացել է 316 միավորով:
«Հաղթողների ակումբը», որը միավորում է ՀՀ նախագահի ՏՏ ոլորտում կրթական ամենամյա մրացույթների մրցանակակիրներին, ստեղծվել է 2 տարի առաջ Synopsys Armenia ընկերության աջակցությամբ: