28 հոկտեմբերի 2010 - 19:53 AMT
Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկը (ՎԶԵԲ) տվյալ պահին դիտարկում է է հայկական բանկերի և ընկերությունների ֆինանսավորման շուրջ 10 նախագիծ, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հայաստանում բանկի ներկայացուցչության ղեկավար Սերգեյ Ելիզարովը:
«Տվյալ պահին բանկը Հայաստանում իրագործել է միայն մեկ նախագիծ` «Հայբիզնեսբանկ» ՓԲԸ-ի հետ 20 մլն դոլար արժողությամբ պայմանագրի ստորագրում»,- ասել է Ելիզարովը և հավելել,որ ֆինանսավորման առաջնային ոլորտներ են համարվում էնեգետիկան, տրանսպորտը, ենթակառուցվածքային նախագծերը, գյուղատնտեսությունը: