29 հոկտեմբերի 2010 - 17:43 AMT
Հոկտեմբերի 29-ին Երևանում երկրորդ անգամ անցնում է Գագիկ Ծառուկյանի անվան Հայաստանի բոդիբիլդինգի գավաթի խաղարկությունը:
Շուրջ 30 մարզիկներ գավաթի համար կպայքարեն երկու մարզաձևերում՝ բոդիբիլդինգում և դասական բոդիբիլդինգում: Դասական բոդիբիլդինգին մարզիկները մասնկցում են երկու խմբով՝ մինչև 170 սմ հասակ ունեցողները և ավելի բարձրահասակները: Իսկ բոդիբիլդինգում՝ մինչև 70 կգ, 80 կգ, 90 կգ չ +90 կգ քաշային կարգերում: Մարզիկները հանդես են գալիս ազատ և պարտադիր ծրագրով:
Բացման արարողությանը Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հաջողություն մաղթեց բոլոր մասնակիցներին և լավ մարզական տրամադրություն: «Թող նման մարզական միջոցառումները մեր երկրում շատ լինեն, քանի որ դրանք զարգացնում են մարզական ոգին ու օգնում են երիտասարդներին առողջ ապրելակերպ վարել»,-ասել է Ծառուկյանը: