15 նոյեմբերի 2010 - 13:18 AMT
61 երկրների ներկայացուցիչներ հաստատել են իրենց մասնակցությունը Աստանայում կայանալիք ԵԱՀԿ գագաթնաժողովին
61 երկրների ներկայացուցիչներ հաստատել են իրենց մասնակցությունը դեկտեմբերի 1-2 Աստանայում կայանալիք ԵԱՀԿ գագաթնաժողովին: Այդ մասին հայտարարել է Ղազախստանի ԱԳՆ ԵԱՀԿ դեպարտամենտի տնօրեն, հատուկ հանձնարարությունների դեսպան, ԵԱՀԿ գագաթնաժողովի գործադիր քարտուղար Սերժան Աբդիկարիմովը: Գագաթնաժողովին կմասնակցեն ՌԴ, Ֆրանսիայի, Ֆինլանդիայի, Սերբիայի, Աֆղանստանի նախագահները, Իտալիայի վարչապետ Սիլվիո Բերլուսկոնին և Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը:
Գագաթնաժողովի աշխատանքին կմասնակցեն նաև Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանն ու Իլհամ Ալիևը: Ներկայումս ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները նախապատրաստում են երկու երկրների ղեկավարների հանդիպումը: