15 նոյեմբերի 2010 - 17:08 AMT
Հայ-ամերիկյան միջկառավարական հանձնաժողովի նիստում քննարկվել են բիզնեսի և ներդրումային միջավայրի բարելավման թեմաները, լրագրողներին է ասել ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը: «Մենք կենտրոնացանք երկրում մակրոտնտեսական իրավիճակի քննարկման վրա և քննարկեցինք այն միջոցառումները, որ պետք է իրականացնել մակրոտնտեսական կայունություն ապահովելու համար: Երկրորդը գործարար և ներդրումային միջավայրի բարելավման հարցերն էին»,-ասել է նա:
Նախարարը հայտնել է, որ քննարկումներ եղան նաև են գյուղատնտեսության, առողջապահության, էներգետիկ և ջրային ռեսուրսների ոլորտների վերաբերյալ, երկրների միջև առևտրի ընդլայնման հարցերի շուրջ:
Իր հերթին ԱՄՆ-ի Եվրոպայի ու Եվրասիայի երկրների օգնության ծրագրերի համակարգող Դենիել Ռոզենբլյումը շեշտեց հանդիպումը գործարարների հետ: «Մենք լսեցինք նրանց կարծիքը և գնահատականները համագործակցության ընդլայնման, ներդրումների ավելացման վերաբերյալ»,-ասել է նա: