24 փետրվարի 2011 - 14:32 AMT
Հայկական Wikipedia-ն հոդվածքների քանակով 90-րդ տեղում է: Վիճակագրության համաձայն Wikipedia-ն, որն ամեն օր թարմացվում է, http://hy.wikipedia.org հանրագիտարանի հայալեզու բաժին է, կազմում է 12 991 հոդված: Հայաստանից գրանցված օգտագործողների թիվը կազմում է 10219 մարդ, որոնցից ակտիվ են 167-ը: Հանրագիտարանը խմբագրում են 6 հայ ադմինիստրատորներ:
Ռուսական Wikipedia-ն բարձրացել է 8-րդ հորիզոնական (676 694 հոդված) Ռուսաստանի գետերի մասին հոդվածների ստեղծման խոշոր նախագծի շնորհիվ: Միաժամանակ, հանրագիտարանի թուրքական բաժինն այդ վարկանիշում զբաղեցնում է 22-րդ տեղը, պարսկականը` 21, ադրբեջանականը` 48, վրացականը` 53: