8 մարտի 2011 - 14:10 AMT
Ղարաբաղյան հակամարտության գոտում հրադադարի կնքումից ի վեր Հայաստանի շուրջ 400 քաղաքացիներ հայտնվել են անհայտ կորածների ցուցակում: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Անհայտ կորած ազատամարտիկների հարազատների խորհուրդ» ՀԿ-ի նախագահ Ռիմա Առաքելյանը: Ըստ նրա, բերված տվյալները համապատասխանում են Միջազգային կարմիր խաչի կոմիտեի տվյալների հետ:
«Մենք արդեն 20 անձանց անուններ ենք փոխանցել ՄԿԽԿ-ին և մտադիր ենք ևս 30 քաղաքացիների տվյալներ տրամադրել, որոնք անհայտ կորել են: Հուսով ենք, որ միջազգային կառույցները քայլեր կձեռնարկեն այդ ուղղությամբ, հակառակ դեպքում մենք հարցն ավելի կոշտ կդնենք»,-ասել է Ռիմա Առաքելյանը: