14 ապրիլի 2011 - 16:49 AMT
Մայիսի 7-17-ը Երևանում տեղի է ունենալու ֆուտզալի մրցաշար, որում խաղարկվելու է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-2011-ի գավաթը Հայաստանի ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների շարքում: Մրցաշարը կազմակերպել են Արտասահմանյան թղթակիցների ասոցիացիան և ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը:
Մրցաշարի նպատակն է` առողջ ապրելակերպի տարածումը և ԶԼՄ-ների և ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի միջև կապերի սերտացումը: Մրցաշարին մասնակցելու են 10 թիմեր տարբեր ԶԼՄ-ներից: Թիմերը բաժանվելու են երկու խմբերի:
Բացման արարողությունը տեղի է ունենալու մայիսի 7-ին, որի ժամանակ ելույթ են ունենալու ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, ԽՍՀՄ սպորտի վաստակավոր վարպետ Սեմյոն Իսրայելյանը և Արտասահմանյան թղթակիցների ասոցիացիայի նախագահ Տիգրան Հովհաննիսյանը: