15 ապրիլի 2011 - 19:02 AMT
Ֆրանսիայի դեսպանատունը կշարունակի մշակութային ծրագրերը Հայաստանում, ապրիլի 15-ին լրագրողներին է հայտնել Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Անրի Ռենոն: «Ավարտվեց Ֆրանկոֆոնիայի միամսյակը Հայաստանում, սակայն միջոցառումների շարքը կշարունակվի ողջ տարվա կտրվածքով»,- ասել է Ռենոն:
Հունիս ամսին սպասվում են երաժշտական տարաբնույթ միջոցառումներ, իսկ այս տարվա «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնին կմասնակցի ֆրանսիացի աշխարհահռչակ ռեժիսոր, ում անունը դեսպանը չցանկացավ հրապարակել: Այս տարվա նոյեմբեր ամսին տեղի կունենա կոլոկվիում, նվիրված մարդու իրավունքների պաշտպանությանը:
Այս ամենից բացի, դեսպանը շեշտեց, որ Հայաստանի անկախության 20-ամյակին Ֆրանսիայի դեսպանատունը պատրաստել է մեծ անակնկալ: