Ըստ տարածված լուրերի, «Բանանց» ակումբի ղեկավարությունը որոշել է հեռացնել պաշտոնից ակումբի գլխավոր մարզիչ Ստևիցա Կուզմանոսկուն:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ակումբի մամլո ծառայությունում ասել են, որ պաշտոնապես դեռ ոչինչ հայտնի չէ: Ակումբում տեղի կունենա խորհրդակցություն, որից հետո պարզ կդառնա մարզչի ճակատագիրը:
Կուզմանոսկին գլխավորեց «Բանանցը» 2010 թվականին, նրա ղեկավարությամբ թիմը նվաճել է Հայաստանի առաջնության արծաթե մեդալները: 2011թ. ակումբը անհաջող հանդես եկավ: 7 տուրից հետո ակումբն ընդամենը 3 միավոր է վաստակել և մրցաշարային աղյուսակում զբաղեցնում է նախավերջին տեղը: «Բանանցը» կիսաեզրափակչում դուրս մնաց նաև Հայաստանի գավաթի համար պայքարում: