25 հուլիսի 2011 - 19:27 AMT
Շախմատի աշխարհի առաջնության 8-րդ տուրում Հայաստանի հավաքականը ոչ ոքի խաղաց Ադրբեջանի հավաքականի հետ (2:2), ինչը չխանգարեց հայ շախմատիստներին պայքարել ոսկե մեդալների համար: Ոսկու հավակնորդները երեքն են՝ Հայաստան, Ուկրաինա, Չինաստան: Հայաստանը 13 միավորով (20,5 անհատական) առաջին տեղում է, 11 միավոր ունի Ուկրաինան (17,5 անհատական) և նույնքան միավոր՝ Չինաստանը (20 անհատական):
Վերջին տուրում Հայաստանի հավաքականը խաղալու է Ուկրաինայի հետ, կայանալու են նաև Հնդկաստան-Ռուսաստան, Հունգարիա-Չինաստան, Ադրբեջան-Եգիպտոս, Իսրայել-ԱՄՆ հանդիպումները: