16 օգոստոսի 2011 - 18:46 AMT
Օգոստոսի 16-ին` ժամը 13:40-ին Վանաձորի քաղաքային գերեզմանատանը, մոր շիրիմի մոտ հայտնաբերվել է Երեւան քաղաքի Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազ Արամ Գրիգորյանի դիակը՝ գլխի քունքայինի շրջանում հրազենային 1 վնասվածքով: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել ՀՀ ոստիկանության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի բաժնի պետ Աշոտ Ահարոնյանը: Ըստ նրա, նախնական տվյալներով՝ Ա.Գրիգորյանը կատարել է ինքնասպանություն: Ինչպես հայտնել է Ահարոնյանը, դեպքի վայրում, դիակի մոտ հայտնաբերվել եւ առգրավվել է հաշվեցուցակային «Մակարով» տեսակի ատրճանակը եւ 1 պարկուճ: Գերեզմանատան մոտ հայտնաբերվել է նաեւ Ա.Գրիգորյանի անձնական օգտագործման ավտոմեքենան, որի նստատեղին եղել է գրություն՝ իր մահվան մեջ ոչ մեկին չմեղադրելու վերաբերյալ: Գրության մեջ մասնավորապես ասվում է. «Իմ որոշումը վերջնական է, խնդրում եմ ինձ ներել եւ ոչ մեկին չմեղադրել: Իմ մահվան մեջ ոչ ոք մեղավոր չէ»:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի հատկանիշներով (Ինքնասպանության հասցնելը): Նախաքննությունն իրականացնում է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը: