18 օգոստոսի 2011 - 13:19 AMT
Բուդապեշտում սպանված Գուրգեն Մարգարյանի եղբայրը բերման է ենթարկվել ոստիկանություն որպես սպանության կասկածյալ
Վահրամ Մարգարյանին`Հունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում ադրբեջանցի զինվորի կողմից կացնահարված Գուրգեն Մարգարյանի եղբորը, երեկ երեկոյան ոստիկանները ծեծի ենթարկելով տարել են Կենտրոնի ոստիկանության բաժին` որպես վերջերս տեղի ունեցած աղմկահարույց սպանության գործով կասկածյալ: Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակից PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրեցին, որ ահազանգ են ստացել երեկոյան 10:30-ի սահմաններում: Ահազանգողները նշել են, որ Վահրամ Մարգարյանին ծեծի են ենթարկել, տարել են Կենտրոնի ոստիկանության բաժին, և իրավաբանին թույլ չեն տալիս նրա հետ տեսակցել:
«Գրասենյակի աշխատակից 2 իրավաբան անմիջապես արձագանքել են և գնացել Կենտրոնի ոստիկանության բաժին: Նրանք միջամտել են, պնդել, որ փաստաբանին թույլ տրվի ներս մտնել: Որոշ ժամանակ անց փաստաբանն ու ՄԻՊ ներկայացուցիչը մտել են նրա մոտ: ՄԻՊ գրասենյակի աշխատակիցը տեղեկացնում է, որ կասկածյալի դեմքին եղել է կապտուկ, սակայն վերջինս հրաժարվել է խոսել ծեծի մասին,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասաց ՄԻՊ գրասենյակի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Շաքե Ավոյանը` հավելելով, որ այժմ փաստաբանն աշխատում է Վահրամի հետ:
ՄԻՊ գրասենյակի աշխատակիցները հորդորել են կասկածյալի բարեկամներին ու փաստաբանին խնդիրների դեպքում կրկին իրենց դիմել և խոստացել են լինել հետևողական: