14 սեպտեմբերի 2011 - 10:54 AMT
Թուրքիան և Ուկրաինան ծրագրում են չեղյալ հայտարարել արտոնագրի ռեժիմը: Այդ մասին հայտնել է Թուրքիայում Ուկրաինայի դեսպան Սերգեյ Կորսունսկին, հաղորդում են թուրքական ԶԼՄ-ները:
Նրա խոսքով, արտոնագրի ռեժիմը վերացնելու մասին համաձայնագիրը կստորագրվի դեկտեմբերին` Ուկրաինայի նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչի` Թուրքիա կատարելիք այցի ժամանակ, և կվավերացվի մինչև 2012թ. մայիս:
«Դա թուրք երկրպագուներին թույլ կտա մասնակցել ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությանը, որը տեղի կունենա 2012 թվականին Ուկրաինայում: Եթե Թուրքիայի հավաքականը եզրափակիչ դուրս գա, ապա դա մեզ համար 1 մլն թուրքական զբոսաշրջիկ կնշանակի»,- ասել է նա: