17 հոկտեմբերի 2011 - 11:01 AMT
Այս հանգստյան օրերին կայացել են Ուկրաինայի ֆուտբոլի առաջնության 13-րդ տուրի խաղերը: Դոնեցկի «Մետալուրգը» նվազագույն հաշվով հաղթանակ է տարել «Կրիվբասի» նկատմամբ: Այս հաղթանակից հետո «Մետալուրգը» մրցաշարային աղյուսակցում 19 միավորով 6-րդ տեղում է: Առաջնությունը 33 միավորով գլխավորում է Դոնեցկի «Շախտյորը»:
«Մետալուրգի» և Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Կառլեն Մկրտչյանը նշել է, որ «Կրիվբասի» հետ խաղը հեշտ չէր, բայց կարևոր է այն, որ իրենք հաղթանակ են տարել:
«Հակառակորդի դարպասը գրավելու շատ պահեր մենք չիրագործեցինք: Մենք դեռ շատ պետք է աշխատենք: Պետք է ավելի զգույշ վերաբերվել այդ հնարավորություններին: Կարևոր է, որ մենք դիմակայեցինք վերջին րոպեներին և խաղը հաղթանակով ավարտեցինք»,- Մկրտչյանի խոսքերն է փոխանցում ակումբի պաշտոնական կայքը: