24 նոյեմբերի 2011 - 15:42 AMT
«Կալդեռա Ռեսուրսիս Ինկ»-ը և «Գլոբալ Գոլդ Քորփորեյշնը» ներկայիս դատավարության նախագահող իրավարարի կողմից նոյեմբերի 17, 2011 թ. ստացել են հրաման: Հրամանում ասվում է ` արգելվում է բաժնետոմսերի և/կամ հետևյալ մասնակիցների `Հայաստանյան «Մարջան Մայնինգ Քոմփանի ՍՊԸ -ի, որին է պատկանում ՀՀ-ում Մարջան Բազմամետաղային ոսկու և արծաթի նախագծի լիցենզիան, շահառության որևէ վաճառք, փոխանցում, գրավ, զիջում, ծանրաբեռնում, և/ կամ հիփոթեք: Նույն հրամանը նաև վերաբերվում է «Մարջան – Կալդեռամայնինգ » ՍՊԸ-ի բաժնետոմսերին: Ի հավելումն` այս հրամանը վերաբերվում է նաև Մարջան նախագծի լիցենզիային:
Հրամանը հրապարակվել է այն բանից հետո, երբ հայաստանյան Տարածքային տնօրենն և ԳԳՄ Գլախավոր ֆինանսիստը ցուցմունքն են տվել: Ակնկալվում է, որ ցուցմունքները կավարտվեն, երբ լսումները շարունակվեն դեկտեմբերի 5 – 8: Սեփականության հարցի վերաբերյալ որոշումը կհրապարակվի լսումներից հետո, իսկ վնասների հետ կապված հարցերը կքննարկվեն ավելի ուշ: