9 դեկտեմբերի 2011 - 11:42 AMT
Իրանում երկրաշարժի արդյունքում ավերածություններ կան: Ինչպես հաղորդում է IRNA իրանական լրատվական գործակալությունը, հինգշաբթի երեկոյան Հյուսիսային Խորասան գավառի Իսֆարաեն քաղաքում Ռիխտերի սանդղակով 4,5 բալ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել: Աղետը տեղի է ունեցել տեղական ժամանակով 20:56-ին, հաղորդում է Թեհրանի համալսարանի Երկրաֆիզիկայի ինստիտուտին առընթեր սեյսմոլոգիական կենտրոնը:
Երկրաշարժի արդյունքում Իսֆարայեն քաղաքի շուրջ գտնվող գյուղերում տներ են ավերվել և վնասվել: Տուժածների մասին տեղեկատվություն չկա: