9 հունվարի 2012 - 11:52 AMT
Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը և Ֆրանսիայի նախագահ Նիկոլյա Սարկոզին երկուշաբթի կհանդիպեն Բեռլինում, որպեսզի քննարկեն եվրագոտում ֆինանսական ինտեգրումն ուժեղացնելու քայլերը` հայտնում է Ինտերֆաքսը:
Հունվարի 23-ին կկայանա ԵՄ ֆինանսների նախարարների հանդիպումը, հունվարի 30`եվրոպական առաջնորդների գագաթաժողովը: Ինչպես հայտնի է դարձել հանգստյան օրերին, այս համաեվրոպական միջոցառումների նախօրեին, որոնք պետք է ցուցադրեն ԵՄ վստահությունը` իրականացնելու կոնկրետ քայլեր պարտքային ճգնաժամը լուծելու համար, հունվարի 20-ին Հռոմում կկայանան Ֆրանսիայի, Գերմանիայի առաջնորդների, ինչպես նաև իտալացի վարչապետ Մարիո Մոնտիի միջև բանակցությունները: Ընթացիկ շաբաթ Մոնտին կայցելի Բեռլին: