8 փետրվարի 2012 - 16:30 AMT
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում փետրվարի 8-ին կայացել է 200 հազար ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 389 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 389 դրամ:
Ընդ որում, փետրվարի 8-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 388.37 դրամ` փետրվարի 7-ի համեմատ ավելանալով 0.26 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 514.86 դրամ` նվազելով 4.42 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0.08 կետով` կազմելով 13.04 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը: