9 փետրվարի 2012 - 16:07 AMT
Փետրվարի 9-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 8.85 մլն ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 388.71 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 388 դրամ:
Ընդ որում, փետրվարի 9-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 388.71 դրամ` փետրվարի 8-ի համեմատ ավելանալով 0.34 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 515.90 դրամ ` ավելանալով 1.04 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեք ավելացել է 0.02 կետով` կազմելով 13.06դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը: