9 փետրվարի 2012 - 16:20 AMT
«Կյանքի խոսք» աղանդը ղեկավարում է մնացած բոլոր կրոնական կազմակերպությունները և ամենաակտիվն է քաղաքականության մեջ: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը, անդրադառնալով աղանդներ-քաղաքականություն կապին, ասաց Քայքայիչ պաշտամունքներից տուժածների օգնության կենտրոնի ղեկավար Ալեքսանդր Ամարյանը:
Բանախոսը նշեց, որ Հայաստանում գործում են խարիզմատիկ ուղղվածության երկու կրոնական կազմակերպություն՝ «Կյանքի խոսք» և «Աստծո խոսք». «Սրանք նույն գաղափարախոսությունն ունեն, բայց իրավաբանորեն լրիվ անկախ են:Պատճառն այն է, որ այդպես դրանք ավելի ուժեղ են, և մեկի բացակայության դեպքում մյուսը կարող է շարունակել գործել»:
Ամարյանը պատմեց, որ վերջերս ստացել է նամակ՝ «Կյանքի խոսքի» տեսասկավառակով : Այն պարունակել է աղանդի հովվի` Արթուր Սիմոնյանի և Անժելա Սարգսյանի ելույթները. «Սա դետեկտիվի է նման, բայց հետաքրիքիր է: Այնտեղ պարզ երևում է, որ Անժելա Սարգսյանը ևս ակտիվորեն մասնակցել է քարոզչությանն ու հոգևորսությանը»: