18 փետրվարի 2012 - 12:57 AMT
Փետրվարի 21-ին` ժամը19:00- ին, Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը տեղի կունենա Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբի համերգը: Նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Վահան Մարտիրոսյանի խոսքերով այս համերգն առանձնահատուկ է, քանի որ այն նվիրված է մեծատաղանդ երգեհոնահար Վահագն Ստամբուլցյանի հիշատակին:
«Այս համերգին կմասնակցի նաև երեգեհոնահար Աննա Բակունցը, ով եղել է Վահագն Ստամբուլցյանի աշակերտուհին, և կնվագի այն կոնցերտը, որ Վահագն Ստամբուլցյանն անձամբ ցանկանում էր նվագել մեզ հետ, ինչը, ցավոք, նրան չհաջողվեց: Այս համերգը նվիրված է նաև նրա հիշատակին»,-նշեց Վ. Մարտիրոսյանը:
Համերգին կհնչի Հայդնի «Դիվեսրիմենտո»-ն, որը նրա գլուխգործոցներից մեկն է, և որը հազվադեպ է կատարվում, ինչպես նաև Անտոնին Դվորժակի «Սերենադ”-ը, որը ռոմանտիկ երաժշտության գագաթնակետերից մեկն է: