20 փետրվարի 2012 - 14:45 AMT
Չինական ֆորումներից մեկում՝ WeiPhone-ում հայտնվել է iPad 3 երկար սպասվող պլանշետային համակարգչի պլատայի լուսանկարը։ Լուսանկարում պլատան հագեցած է A5X կոչվող չիպով։Ինչպես շատերն են սպասում, Apple-ը ներկայացնելու է iPad 3-ը նոր թարմացված պրոցեսորով՝ A6-ով։ Սակայն դատելով լուսանկարում պատկերված A5X պրոցեսորից, կարելի է ենթադրել, որ լույս կտեսնի ոչ թե iPad 3, այլ iPad 2S, գրում է macrumors.com-ը։
Նկարում A5X չիպի վրա պատկերված է նաև 1146 կոդը, ինչը նշանակում է, որ պլատան արտադրվել է 2011-ի 46-րդ շաբաթում, որը հավանաբար նոյեմբերի 14-ից 20-ն ընկած ժամանակահատվածն է։
Հիշենք, որ վերջին լուրերն ասում են նաև, որ iPad 3-ն ունենալու է 8 մեգապիքսել ֆոտոխցիկ։
Դե իսկ մարտի 7-ին կայանալու է Apple-ի մամլո ասուլիսը, որի ընթացքում սպասվում է, որ ընկերությունը կներկայացնի իր պլանշետային համակարգչի՝ iPad-ի երրորդ սերունդը։