Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար Ալեն Ժյուպպեն Դամասկոսին կոչ է արել թույլատրել Հոմս սիրիական քաղաքում ռազմական գործողությունների էպիկենտրոնում հայտնված լրագրողների տարհանումը:
«Ես սիրիական իշխանություններին պաշտոնապես կոչ եմ արել անել ամեն հնարավոր բան, որպեսզի Էդիտ Բուվյեն կարողանա ստանալ իրեն անհրաժեշտ բժշկական օգնությունը»,- ասել է Ժյուպպեն, հաղորդում է rosbalt.ru-ն:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ ֆրանսուհի լրագրող Բուվյեն, որը չորեքշաբթի օրը վիրավորվել է Հոմսի գնդակոծման ժամանակ, խնդրել է շուտափույթ տարհանել իրեն Լիբանան: