April 3, 2008 - 13:55 AMT
Azerbaijani President Ilham Aliyev, currently in Bucharest for NATO summit, received the OSCE Minsk Group co-chairs, said the head of foreign relations department at the Azeri president's office.
Novruz Mammadov said that the Azerbaijani President "resolutely presented his position" on the Nagorno Karabakh conflict settlement and requested the co-chairs to explain their opposition to the resolution "On the situation in the occupied territories of Azerbaijan."
The intermediaries said they support the territorial integrity of Azerbaijan. As to their position, it will be clearly explained in a statement they will issue in the near future, 1news.az reports.