May 25, 2009 - 22:33 AMT
After studying the Armenian market, we revealed a wide gap which we'll try to fill by launching a new supermarket network," "Fresh" Supermarket's General Director Ricardo Merino said today.
"In such hard financial times when big companies curtail their staffs, we offer high salary jobs to dozens of specialists," "Fresh" CJSC General Director said, adding that there are currently 40 people working in "Fresh"
The supermarket is supplied with equipments facilitating retail trade and ensuring high level services.