"Star" continues lottery and "Chipper" sale
The new lottery drawing with 50 prizes has been finished recently at one of the supermarkets of the Star chain. To take part in the lottery customers were offered to make purchases amounting at least AMD 4000 between May 7 and 29. Last Saturday on May 30, the supermarket awarded prizes to winners.
The same day David Azaryan, regional director of the Star supermarkets, announced a launch of a new lottery. 5 double vouchers to travel in Armenia will become main prizes of the new lottery. This time to participate in the lottery AMD 2500 purchases must be done.
Since May 7 new "Chipper" sale is organized at the Star supermarkets. The purpose of the sale to increase the range of goods of "low price segment", as well as to reduce prices for another 100 goods offered in the supermarket. Rotation of the goods is implemented every two weeks.