August 10, 2009 - 17:03 AMT
Armenian athletes Melik Djanoyan and Ani Khachikyan will represent Armenia in the 12th World Championship in Athletics, due in Berline, Germany on August 15-23, 2009. On July 26, Melik Djanoyan arrived in Germany together with his father and coach, Armenian national team's chief coach Misha Hayrapetryan told a PanARMENIAN.Net correspondent.
"Since July 26, Melik Janoyan has been conducting a training session in Berlin under the supervision of his father. Ani Khachikyan and her coach are to leave for German capital on August 11. We do not anticipate high awards, but we do hope our sportsmen will have better results in comparison with previous competitions," Hayrapeyan noted.