June 16, 2010 - 16:25 AMT
Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan received a delegation headed by World Bank Country Director for the South Caucasus Asad Alam. Head of the WB Yerevan Office Aristomene Varoudakis also participated in the meeting, the RA government’s press service reported.
The parties referred to the process of cooperation between Armenia and the World Bank and discussed details of efficient organization of integration processes.
They attached importance to implementation of joint programs on construction, energy, state finances administration and electronic administration.